Holandë, në një anije në Roterdam sekuestrohen 1.5 ton drogë

Evropë

Holandë, në një anije në Roterdam sekuestrohen 1.5 ton drogë

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 06:31
Foto ilustrim

Policia holandeze gjatë një operacioni të kryer në portin e Roterdamit ka sekuestruar 1.5 ton drogë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Prokuroria e Holandës njoftoi se operacioni është kryer në një anije mallrash që kishte ardhur nga Pakistani, ku dhe janë sekuestruar 1.5 ton drogë.

Kjo është sasia më e madhe e sekuestruar në një operacion policorë, kurse nga liria janë privuar tre persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat