Policia italiane sekuestron marihuanë në një autoambulancë

Evropë

Policia italiane sekuestron marihuanë në një autoambulancë

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 18:04
Foto ilustrim

Policia në portin e Messinës, në Sicili, kapi 30 kilogram marihuanë, të cilën, dy korrierë, u përpoqën ta kontrabandonin me një autoambulancë.

Oficerët e policisë në ngarkimin e tragetit, i cili lidh Sicilinë me Calbria, vendosën të inspektojnë autoambulancën sepse qentë e përdorur në operacionet antidrogë ishin shqetësuar me t’u afruar me automjetin.

Pas një kontrolli të hollësishëm, ata gjetën drogë, 50 pako me 30 kilogramë drogë dhe dy korrierë u arrestuan, raportojnë mediat italiane.

Sipas lajmit të parë, kontrabandistët besuan se ata do të transferonin ilaçet pa ndonjë problem, duke llogaritur në situatën emergjente për shkak të infeksionit të koronavirusit dhe se policia, duke supozuar se një person i infektuar mund të ishte në makinë, nuk do t’i kontrollonte ato .

Sipas vlerësimeve të policisë, vlera e drogës së kapur në treg është rreth 300 mijë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat