Francë, rreth 23 mijë raste të reja me COVID-19

Evropë

Francë, rreth 23 mijë raste të reja me COVID-19

Më: 3 mars 2021 Në ora: 08:48
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar 22.857 raste të reja me koronavirus.

Institucioni i Shëndetit Publik njoftoi se në 24 orët e fundit në vend kanë humbur jetën në spitale 301 persona dhe në 4 ditët e fundit 117 persona në shtëpinë e kujdesit për të moshuarit. Për shkak të COVID-19 numri i viktimave ka arritur në 87.246.

Me 22.857 raste të reja numri i përgjithshëm i rasteve shkoi në 3.783.528.

Në spitale vazhdojnë trajtimin 25.263 persona, prej të cilëve 3.586 në kujdes intensiv ndërsa me shërimin e 1.509 personave numri i përgjithshëm i të shëruarve u rrit në 259.893.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, që nga 27 dhjetori 2020 numri i personave që kanë marrë vaksinën kundër COVID-19 ka arritur në 3.036.605.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat