Tërmet i fuqishëm në Greqi

Evropë

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Më: 6 mars 2021 Në ora: 18:31
Foto ilustrim

Shteti grek nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tërmetit.

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë pasditen e sotme ndërsa raportohet të ketë qenë me magditudë 4.1 ballë të shkallës Rihter.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Platanoulia, Larissa, me një thellësi prej 2 km.

Lëkundjet kanë shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat