Shtëpia përfshihet nga flakët, digjet gjithçka përveç byrekut në furrë

Evropë

Shtëpia përfshihet nga flakët, digjet gjithçka përveç byrekut në furrë

Më: 6 mars 2021 Në ora: 20:52
Kroaci

Shtëpia ku jetonte çifti kroat u përfshi nga flakët për shkak të një problemi me instalimet.

Për fat të mirë  ata dolën nga shtëpia dhe nuk pësuan dëmtime, por nuk arritën të merrnin pothuajse asgjë me vete.

“Kam pjekur byrek me kungull, ja ku është. Vetëm se u poq pak më shumë”– tha gruaja e shtëpisë.

“Unë thjesht shkova ta fus byrekun në furrë, por nuk kishte energji elektrike. Burri pa që siguresa ishte fryrë, prandaj e vendosi përsëri dhe nuk binte më. Byreku në furrë sapo ishte ngrohur ndërsa tymi filloi të dilte nga banjo. Unë hapa derën, dhe pastaj flakët filluan.

Burri im solli një fikës zjarri, por diçka filloi të hapte zjarr, kështu që ne kishim frikë nga një shpërthim dhe fluturuam nga shtëpia, duke mos marrë asgjë. Na kanë mbetur edhe celularët, ata janë shkrirë plotësisht”- shton ajo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat