Tërmeti i fortë në Greqi, shënohet viktima e parë

Evropë

Tërmeti i fortë në Greqi, shënohet viktima e parë

Më: 7 mars 2021 Në ora: 10:45
Greqi

Pak ditë më parë Greqia u godit nga një termet me madhësi 5,9 i shkallës Rihter.

Mediat greke shkruajnë se ditën e sotme ka humbur jetën një i moshuar 83-vjeç.

Ai pas goditjes së vendit nga tërmeti u transportua në spital nga ekipet e shpëtimit, por që nuk mundi t’i shpëtojë plagëve.

83-vjeçari Christos Gekas dhe gruaja e tij ndodheshin në banesë momentin që ra tërmeti, i cili u shkatërroi plotësisht shtëpinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat