Turqia arreston burrin për rrahjen e ish-gruas në rrugë

Evropë

Turqia arreston burrin për rrahjen e ish-gruas në rrugë

Më: 7 mars 2021 Në ora: 20:58
Foto

Një burrë u arrestua në Turqi të dielën pasi një video në mediat sociale që pretendonte se ai rrihte ish-gruan e tij në një rrugë shkaktoi zemërim, njoftoi media shtetërore, shkruan France24.

I dyshuari u urdhërua të mbahej nga një gjykatë në provincën e Samsunit të Detit të Zi.

Video, e cila u bë virale në mediat sociale, tregon burrin duke grushtuar dhe shqelmuar me dhunë ish-gruan e tij 24-vjeçare para syve të fëmijës së tyre pesë-vjeçar ndërsa banorët u munduan ta parandalonin.

Sulmi - i cili erdhi pak para Ditës Ndërkombëtare të Gruas - ndezi dënim në mediat sociale, me përdoruesit që u bën thirrje autoriteteve të mos e lënë atë të ndëshkohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat