67 viktima dhe 2 411 raste të reja me Covid-19 në Greqi

Evropë

67 viktima dhe 2 411 raste të reja me Covid-19 në Greqi

Më: 17 prill 2021 Në ora: 18:36
Foto ilustrim

Vijon të jetë i lartë numri i rasteve të reja të të infektuarve me Covid-19 në Greqi.

Gjatë 24 orëve të fundit bëhet me dije se janë konfirmuar të infektuar me Covid-19,  2411 raste të reja dhe kanë humbur jetën 67 pacientë.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shtruar në spital 507 pacientë të rinj të cilët kanë nevojë për ndihmë shëndetësore.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Greqi janë konfirmuar të infektuar me Covid 313,444 raste të reja mes të cilëve kanë humbur jetën 9,397 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat