Ekzekutohet biznesmeni i ndërtimeve, qëllohet me 6 plumba në derë të shtëpisë - detajet nga ngjarja e rëndë

Evropë

Ekzekutohet biznesmeni i ndërtimeve, qëllohet me 6 plumba në derë të shtëpisë - detajet nga ngjarja e rëndë

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 14:43
Costas Tsaftaridis

Greqia është tronditur sërish nga vrasjet. Një biznesmen grek është qëlluar për vdekje pranë shtëpisë së tij në rrugë.

Babai i dy fëmijëve ishte 45-vjeçari i cili u vra në orët e para të së Shtunës, jashtë shtëpisë së tij në Thebes. Costas Tsaftaridis ra i vdekur në mes të rrugës, ndërsa autori dyshohet se shpëtoi me një makinë blu.

Ai kishte një kompani ndërtimi dhe një kompani me qira makinash. Sipas ekzamineve të para mjeko-ligjore, trupi i 45-vjeçarit ka gjashtë plagë me armë zjarri. Katër nga dëmtimet në trup, një në kokë dhe një në kofshë.

Autori po e mbante nën vëzhgim dhe qëllim në drejtim të 45-vjeçarit sapo ai mbërriti në banesën e tij. Nga skena e ekzekutimit, policia gjeti gëzhoja të cilat do të dërgohen në laboratorët mjeko-ligjorë të policisë greke, për të përcaktuar nëse kjo armë është përdorur në të kaluarën në një akt tjetër kriminal.

Policia po kërkon video nga kamerat e sigurisë në zonë, në përpjekje për të gjetur sa më shumë informacion dhe për identifikimin e autorit . Tashmë ata pritet të marrin dëshmi nga të afërmit dhe miqtë e viktimës në mënyrë që të hetojnë nëse ai kishte marrë kërcënime ose nëse kishte kontakte me grupet kriminale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat