Jo vetëm nga zjarret, Turqia goditet edhe nga ...

Evropë

Jo vetëm nga zjarret, Turqia goditet edhe nga ...

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 10:46
Turqi

Pas zjarreve, Turqia është goditur edhe nga tërmeti.

Një tërmet me magnitudë 5,5 shkallë goditi brigjet jugperëndimore të Turqisë në orët e hershme të kësaj të diele.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti goditi qytetin Datça të provincës Mugla në orën 7:31 të mëngjesit sipas kohës lokale, shkruan Anadolu.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 14,85 kilometrash nën sipërfaqe, thuhet më tej.

Zëvendësministri i Brendshëm turk Ismail Çatakli tha në Twitter se deri tani nuk ka raportime për dëme apo viktima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat