Tërmeti në Greqi/ Disa të plagosur, raportohet për dy persona të bllokuar

Evropë

Tërmeti në Greqi/ Disa të plagosur, raportohet për dy persona të bllokuar

Më: 27 shtator 2021 Në ora: 09:30
Greqi

Një tërmet me madhësi 5.8 ka goditur Kretën mëngjesin e sotëm duke shkaktuar dëme të mëdha materiale si dhe dëmtime në njerëz.

Mediat greke bëjnë me dije se tërmeti që u regjistrua rreth orës 09:15 disa kalimtarë kanë mbetur të plagosur pas shkëputjes së një masivi.

Disa banorë kanë dalë me nxitim nga shtëpitë e tyre.

Ndërsa ka raportime për dy të bllokuar në zonën e Arkalochorit. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat