Tërmet i fuqishëm në juglindje të Karpathos në Greqi

Evropë

Tërmet i fuqishëm në juglindje të Karpathos në Greqi

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 07:54
Foto ilustrim

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mëngjesin e kësaj të marte në një nga ishujt e Greqisë.

Mediat vendase bëjnë me dije se tërmeti me magnitudë 6.1 ballë I shkallës rihter e ka pasur epiqendrën në juglindje të Karpathos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia e lëkundjes ishte 66 kilometra.

Ndërkohë në një komunikim për mediat, profesori Efthymios Lekkas ka bërë me dije se lëkundja ishte në det.

Ndërkaq deri më tani nuk ka raportime për dëme material.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat