Shpërthim në një fabrikë në Rusi, të paktën 15 të vdekur

Evropë

Shpërthim në një fabrikë në Rusi, të paktën 15 të vdekur

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 11:55
Foto nga vendi i ngjarjes

Gjashtëmbëdhjetë persona u vranë pas një shpërthimi në një fabrikë baruti dhe kimikatesh në provincën perëndimore të Rusisë, Ryazan.

Ministria e Emergjencave konfirmoi 15 të vdekur në aksident, duke thënë se një person mbetët i zhdukur.

Aksidenti raportohet se ishte shkaktuar nga mosrespektimi i procesit të duhur teknik në objekt, raporton euronews.

Fotografitë nga faqja e publikuar nga ministria treguan zjarrfikësit që qëndronin pranë një ndërtese me tulla që dukej se ishte shkatërruar pjesërisht nga shpërthimi.

Autoritetet policore dhe prokuroria ruse ka nis hetimet rreth ngjarjes së ndodhur në orët e para të mëngjesit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat