I shpojnë me gjilpëra në klube, kur përmenden vajzat s`mbajnë mend çfarë u ka ndodhur

Evropë

I shpojnë me gjilpëra në klube, kur përmenden vajzat s`mbajnë mend çfarë u ka ndodhur

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 17:42
Foto

I shpojnë me gjilpëra nëpër klube, u injektojnë diçka e kur zgjohen, nuk e kujtojnë dot se çfarë u ka ndodhur paskësaj.

Incidente të shumta të këtij lloji janë raportuar në Mbretërinë e Madhe, e kjo ka shtyrë policinë në Nottingham, West Yorkshire dhe Skoci të nisë hetime.

BBC thotë se Zara Owen, studente e vitit të parë në Universitetin e Nottinghamit kishte humbur ndjenjat teksa kalonte një natë jashtë me shoqërinë e saj.

Kur u zgjua, në këmbë kishte një dhimbje të mprehtë. Ajo mban mend vetëm momentet që hyri në klub dhe porositi një pije. Shoqja e dhomës i tha më vonë se e gjeti në gjumë tek shkallët e banesës së tyre.

Edhe një 19-vjeçare në Nottingham – e cila nuk pranoi të identifikohej, rrëfeu se ka ndjerë “një pickim në pjesën e pasme të krahut “, e paskësaj, i ra të fikët.

Deri tani, vetëm një 20 vjeçar në këtë zonë është arrestuar për një incident me gjilpërë, por është lënë i lirë me kusht.

Përpos injektimit në trup, janë raportuar edhe raste kur viktimave të këtyre incidenteve u është hedhur diçka në pije.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat