Dy anije ndërkombëtare përplasen në Detin Marmara në Turqi

Evropë

Dy anije ndërkombëtare përplasen në Detin Marmara në Turqi

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 18:37
Foto

Dy anije janë përplasur në Detin Marmara të Turqisë sot në mëngjes.

Sipas Anadolu Agency, Benitamou, një anije me flamur panamez 299 metra e gjatë, u përplas me Vanessa-n, një anije me flamur të Barbadosit 172 metra e gjatë, në rrethin Şarköy të provincës veriperëndimore Tekirdağ për arsye ende të panjohura.

Pas ngjarjes, kapitenët e mjeteve lundruese raportuan situatën pranë ekipeve të Drejtorisë së Sigurisë Bregdetare.

Rimorkiatorë u dërguan në rajon për të garantuar sigurinë.

Siç raportohet, aksidenti nuk ka shkaktuar viktima dhe ndotje të mjedisit.

Për incidentin ka nisur një hetim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat