Sërish lëkundje tërmeti në Greqi

Evropë

Sërish lëkundje tërmeti në Greqi

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 11:18
Foto nga vendi i ngjarjes

Një tjetër tërmet është regjistruar sot në Kretë të Greqisë.

Lëkundjet me magnitudë 3.3 të shkallës rihter janë shënuar në orën 08:41 të mëngjesit të së martës, vetëm pesë kilometra në verilindje të Arkalochorit në Kretë me një thellësi 9.3 kilometra.

Kujtojmë se Greqia është goditur edhe nga disa tërmete të tjera.

Tërmeti ka shkaktuar panik te banorët e zonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat