Nëna 20 vjeçe dhe e dashura e saj 28 vjeçe akuzohen për vrasjen e të bijës 16-muajshe

Evropë

Nëna 20 vjeçe dhe e dashura e saj 28 vjeçe akuzohen për vrasjen e të bijës 16-muajshe

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 09:35
Frankie Smith, 20 vjeçe, dhe Savannah Brockhill, 28 vjeçe

Një nënë dhe e dashura e saj më e moshuar po akuzohen për vrasjen e vajzës së saj 16-muajshe, u tha në një gjykatë britanike të martën.

Frankie Smith, 20 vjeçe, dhe Savannah Brockhill, 28 vjeçe, të cilat kanë mohuar se e kanë vrarë vajzën e vogël, të quajtur Star Hobson, thuhet se kanë përdorur lëvizje të mundësve kundër vogëlushes.

Në Gjykatën Mbretërore të Bradfordit u tha se dy të dyshuarat e detyronin fëmijën që të qëndronte me shikim nga muri, nëse nuk sillej mirë, një ndëshkim që thuhet se i kishte tmerruar të afërmit, shkruan Daily Mail.

Motra e të dyshuarës më të re, Alicia Szepler, dha dëshmi me dënesë përderisa tregonte se si çifti i lesbikeve e godiste dhe e shtrëngonte në fyt fëmijën.

Në gjykim dëshmoi edhe nëna e të dyshuarës, Yvonne Spendley, e cila tha se u ndie e sëmurë, kur vogëlushja ishte detyruar që të qëndronte me shikim nga muri, kur e kishte refuzuar ushqimin.

U dhanë edhe dëshmi se çifti kishte bërë disa kërkime në “Google” para se vogëlushja të vdiste. Në mesin e pyetjeve të shtruara në internet ishin edh: “Sa gjatë mund të qëndrojë trupi pa gjumë”, “sa gjatë mund të qëndroni të ulur në të ftohtë” dhe “çfarë i lehtëson të mavijosurat dhe të ënjturat”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat