Po ‘testonte baticën’!? Momenti kur një burrë në Angli gati ‘gëlltitet’ nga një valë gjigante

Evropë

Po ‘testonte baticën’!? Momenti kur një burrë në Angli gati ‘gëlltitet’ nga një valë gjigante

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 22:51
Foto

Po ‘testonte baticën’!? Momenti kur një burrë në Angli pothuajse ‘gëlltitet’ nga një valë gjigante, në mes të stuhisë

Sipas mediave britanike, pamjet tronditëse tregojnë burrin duke qëndruar në shëtitoren në North Yorkshire duke mos menduar për sigurinë e tij, ndërsa një det i dhunshëm tërbohet vetëm disa metra larg.

Dhe valët vazhdojnë të shpërthejnë përpara se të vijnë mbi barrierën buzë detit, por burri e kupton shumë vonë dhe “gëlltitet” nga një pjesë e madhe e ujit ndërsa përpiqet dëshpërimisht për siguri.

Për një moment duket sikur ai është rrëmbyer nga deti, para se të dalë disa sekonda më vonë, i lagur, por mrekullisht ende në këmbë.

Sidoqoftë, arratisja e tij me fat e ka parë atë të cilësohet si ‘i çmendur’ nga ata që kanë parë pamjet në rrjetet sociale për mungesën e sensit të shëndoshë përballë kushteve të rrezikshme.

Pamjet vijnë ndërsa stuhia Arwen godet veriun e Anglisë dhe Skocisë me erëra me shpejtësi 100 milje në orë dhe stuhi dëbore, duke çuar në vdekjen e tre personave. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat