Një tjetër tërmet lëkund Greqinë, ku ishte epiqendra

Evropë

Një tjetër tërmet lëkund Greqinë, ku ishte epiqendra

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 15:28
Foto ilustrim

Një tjetër pas lëkundje tërmeti ka goditur Greqinë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 36 km në verilindje të Patras.

Raportohet se lëkundja sizmike ishte me mganitudë 4.1 ndërsa thellësia ka qenë 1 km.

Kjo ka bërë që tërmeti të jetë shumë i ndjeshëm. Deri më tani nuk raportohet për dëme.

Gjatë mëngjesit të sotëm një tjetër tërmet goditi Greqinë, me magnitudë 5.1 rihter.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat