Pesë të vdekur nga zjarri në shtëpinë e të moshuarve në Spanjë

Evropë

Pesë të vdekur nga zjarri në shtëpinë e të moshuarve në Spanjë

Më: 19 janar 2022 Në ora: 08:07
Ilustrim

Një shtëpi të moshuarish në Spanjë është përfshirë në flakë gjatë natës. Si pasojë kanë humbur jetën të paktën 5 persona.

“Ka pesë viktima dhe njëmbëdhjetë persona të shtruar në spital për shkak të tymit”, njoftuan shërbimet e urgjencës në Valencia.

Zjarri ka rënë rreth orës 23:20 në komunën Moncada duke detyruar të evakuohen të gjithë banorët.

Zjarrfikësit të cilët ishin alarmuar mbërritën në vendngjarje për të zbuluar se zjarri ishte plotësisht i përhapur në njërin krah të ndërtesës. Ekuipazhet shkuan menjëherë për të vënë nën kontroll flakët dhe për të shpëtuar 25 banorët e bllokuar në pallat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat