Befasi: Johnson takohet me Zelenskyn

Evropë

Befasi: Johnson takohet me Zelenskyn

Nga: V.N Më: 9 prill 2022 Në ora: 16:13
Johnson dhe Zelensky

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson po zhvillon një takim me Presidentin Zelensky në Kiev këtë pasdite.

Ambasada e Ukrainës në Londër ka postuar në Twitter një fotografi të dy burrave duke zhvilluar bisedime.

Ne do t'ju sjellim më shumë detaje kur t'i marrim ato.

Kujtojmë që kryediplomati i Bashkimit Europian, Josep Borrell, pas vizitës që pati në Ukrainë, tha se 500 milionë euro shtesë i ka ndarë për ushtrinë ukrainase, si dhe paralajmëroi sanksione më të ashpra ndaj Rusisë, përfshirë edhe naftën.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat