Shpërthime në Kiev

Evropë

Shpërthime në Kiev

Nga: A.M. Më: 17 prill 2022 Në ora: 06:42
Kiev

Shpërthime janë dëgjuar në kryeqytetin Kiev, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Shpërthime të tilla kanë ndoshur edhe dje, shkruan ‘Bota sot’

Dje një person ka mbetur i vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga sulmet ajrore në qytet.

Ndërkohë, media lokale Kyiv Independent thotë se alarmet për sulm ajror janë lëshuar pothuajse në çdo rajon të Ukrainës në orët e para.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat