Tërmet në Firence të Italisë

Evropë

Tërmet në Firence të Italisë

Më: 13 maj 2022 Në ora: 00:37
Foto ilustrim

Lëkundje tërmeti u regjistruan në orën 23:12 në provincën e Firences, Itali.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.7 ballë, në një thellësi prej 8 km.

Epiqendra është gjithmonë Impruneta, ku më 3 maj u regjistrua 3.7, pas së cilës pasoi një tufë lëkundjesh sizmike.

Mbrojtja Civile e Qytetit po kryen kontrolle për të verifikuar nëse ka dëme në njerëz apo materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat