Greqia nuk gjen qetësi, sërish lëkundje tërmeti

Evropë

Greqia nuk gjen qetësi, sërish lëkundje tërmeti

Më: 22 maj 2022 Në ora: 15:16
Foto ilustrim

Sërish tërmet në Greqi.

Mediat fqinje raportojnë se lëkundje sizmike me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter janë ndjerë në orën 10:22 të mëngjesit të së dielës pranë Kretës.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 75 kilometra në jug të Chrysi Lassithi dhe thellësia fokale e tij ishte 9.4 kilometra.

Për fat të mirë, nuk është raportuar as për të lënduar dhe as për dëme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat