Nënkryetari i GERB: Nuk do ta pranojmë qeverisjen e Bullgarisë

Evropë

Nënkryetari i GERB: Nuk do ta pranojmë qeverisjen e Bullgarisë

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 19:49
Tomisllav Donçev

Nëse GERB merr mandatin si forcë e dytë politike për të formuar qeverinë pas votimit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kiril Petkov, do ta kthejë atë menjëherë. 

Kjo u bë e qartë në një konferencë për shtyp pas votimit nga nënkryetari i partisë Tomisllav Donçev.

“Sepse nuk është e drejtë që forca e dytë politike të formojë qeveri”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat