Greqia në alarm/ 22 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Evropë

Greqia në alarm/ 22 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 20:24
Foto ilustrim

Shpërthen befas kovidi në Greqi.

Ministria e Shëndetësisë greke ka përditësuar të dhënat e fundit për situatën epidemiologjike në vend.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar 15, 839 raste të reja.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore njoftojnë se kanë humbur jetën 22 qytetarë.

Ndërkaq, 95 pacientë janë shtruar në intubim.

Rritja e rasteve ka alarmuar strukturat shëndetësore, për më tepër në pikun e turizmit nga e cila Greqia siguron miliarda të ardhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat