Plagoset ushtari kroat gjatë stërvitjes për KFOR-in

Evropë

Plagoset ushtari kroat gjatë stërvitjes për KFOR-in

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 14:22
Foto ilustrim

Një shpërthim ka ndodhur në Kroaci gjatë stërvitjes së të premtes për dislokim në operacionin e KFOR-it në terrenin ushtarak të Gashincit.

Derisa një ushtar kroat ka pësuar djegie të shkallës së dytë gjatë trajtimit të një mjeti shpërthyes, njoftoi Ministria e Mbrojtjes atje, shkruan b92.net.

Bëhet e ditur se pas ofrimit të kujdesit parësor mjekësor, ai është dërguar për tretman të mëtutjeshëm, si dhe po përcaktohen rrethanat e ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat