Nuk ka qetësi për shtetin fqinj me Shqipërinë, goditet nga tërmeti i fortë

Evropë

Nuk ka qetësi për shtetin fqinj me Shqipërinë, goditet nga tërmeti i fortë

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 11:55
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.2 ka ndodhur mëngjesin e së dielës në orën 11:02 afër Kastellorizos, sipas Institutit Gjeodinamik.

Konkretisht, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ka ndodhur në orën 11:02, me epiqendrën e vendosur 15 kilometra lindje-juglindje të Kastellorizos.

Gjithashtu, bazuar në vlerësimin automatik të lartpërmendur, thellësia fokale e dridhjeve sizmike u vlerësua të jetë vetëm 10 kilometra.

Nuk dihet nëse ka të lënduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat