Ambasada Ruse, politikanit pro-perëndimor boshnjak: Mirë se vini në ekipin e ‘lojtarëve rusë në Bosnje dhe Hercegovinë’

Evropë

Ambasada Ruse, politikanit pro-perëndimor boshnjak: Mirë se vini në ekipin e ‘lojtarëve rusë në Bosnje dhe Hercegovinë’

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 18:55
Denis Beqiroviqi

Ambasada e Federatës Ruse në Bosnje dhe Hercegovinë i dërgoi një mesazh të çuditshëm politikanit boshnjak, Denis Beqiroviqit.

Përkatësisht, në profilin e partisë SDP-së të Bosnje-Hercegovinës është shpërndarë një tekst në të cilin Beqiroviq u thotë ambasadorëve të Rusisë dhe Izraelit se vendimet strategjike në Bosnje dhe Hercegovinë do të merren nga institucionet e vendit, në përputhje me interesat e qytetarëve dhe se Qeveria e re nuk do të pranojë kurrë të reformojë legjislacionin zgjedhor, sipas dëshirës së HDZ-së dhe Dragan Çoviqit.

Ambasada ruse i është përgjigjur Beqiroviqit në komentet e këtij postimi dhe përgjigja është, të paktën, e çuditshme.

“I nderuar zoti Beqiroviq, ju dëshirojmë suksese në punën tuaj. Mirë se vini në ekipin e ‘lojtarëve rusë në Bosnje dhe Hercegovinë’. Sinqerisht, Ambasada e Rusisë në Bosnje dhe Hercegovinë”, thuhet në komentin e Ambasadës së Federatës Ruse.

Në kontekstin e tekstit për të cilin kanë komentuar nga Ambasada Ruse, është e vështirë të kuptohet se çfarë kanë dashur të thonë me këtë koment.

Nëse bëhet fjalë për ndonjë formë sarkazme, tallje apo thjesht një përkthim i keq, mbetet që ambasada ruse ta sqarojë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat