Zelensky komunikon me Papën, ja për çfarë diskutuan

Evropë

Zelensky komunikon me Papën, ja për çfarë diskutuan

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 06:38
Volodymyr Zelensky dhe Papa Françesku

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, përmes një postimi në Twitter ka bërë të ditur se ka komunikuar me Papën lidhur me situatën në Ukrainë.

“Kam folur me Papën.  E informova për agresionin e Rusisë kundër Ukrainës, krimet e saj të tmerrshme.

I jam mirënjohës Papës për lutjet e tij për Ukrainën.

Populli ynë ka nevojë për mbështetjen e liderëve shpirtërorë botërorë, të cilët duhet t’i përcjellin botës të vërtetën për aktet e tmerrit të kryera nga agresori në Ukrainë”, shkroi presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat