Djaloshi i djallëzuar erdhi tek Papa dhe reagimi i tij i bëri të gjithë të qeshin

Evropë

Djaloshi i djallëzuar erdhi tek Papa dhe reagimi i tij i bëri të gjithë të qeshin

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 19:59
Papa Françesku

Papa Françesku u befasua nga një djalë që iu afrua të mërkurën gjatë audiencës së përgjithshme, gjatë së cilës foli për rëndësinë e dialogut mes të rinjve dhe të moshuarve.

“Si e ke emrin? Të pëlqen të qëndrosh këtu?”, e pyeti Papa djalin e vogël që i qëndronte pranë.

Por djali nuk iu përgjigj, vetëm qëndroi për pak pranë Papës.

“I vogli është trim”, tha ai duke buzëqeshur, sidomos duke pasur parasysh faktin që sapo kishte folur për rëndësinë e dialogut mes të rinjve dhe të moshuarve.

Përveç djalit në skenë, vëmendjen e të pranishmëve e tërhoqi edhe një pjesëtar i Gardës Zvicerane, i cili ra në pavetëdije.

Në transmetimin e Vatican News shihet se si zyrtarë të lartë të Vatikanit nxitojnë në ndihmë të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat