Draghi: Nuk do të njohim rezultatin e referendumeve në zonat e pushtuara të Ukrainës

Evropë

Draghi: Nuk do të njohim rezultatin e referendumeve në zonat e pushtuara të Ukrainës

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 16:15
Mario Draghi dhe Volodymyr Zelensky

Italia nuk do të njohë rezultatet e referendumeve “të paligjshme” në zonat e pushtuara të Ukrainës, sipas një deklaratë të  kryeministri Mario Draghi, shkruajnë mediat e huaja.

Draghi tha se kishte biseduar me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, duke i siguruar atij mbështetjen e vazhdueshme të Romës për Kievin.

Draghi dhe Zelensky diskutuan gjithashtu “referendumet e rreme” të cilat Italia nuk do t’i njohë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat