​Bullgari, pjesëmarrja në votime ishte 25.58% deri në orën 16:00

Evropë

​Bullgari, pjesëmarrja në votime ishte 25.58% deri në orën 16:00

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 17:44
Foto ilustrim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Bullgari ka dalë me njoftimin e radhës mbi pjesëmarrjen në zgjedhjet e sotme parlamentare.

Pjesëmarrja në votime ishte 25.58% në orën 16:00, me 1.688.944 persona që votuan”, tha zëdhënësi i KQZ-së Cvetozar Tomov në një konferencë në Sofje.

Kjo është rreth 9 mijë më pak se në orën 16:00 të nëntorit të vitit të kaluar. Duke qenë se përqindja e aktivitetit është e njëjtë, saktësoi Tomov.

Më e ulëta është në Karxhali – 19.72%, theksoi Tomov./BTA

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat