Marine Le Pen: Sanksionet e vendosura nga BE nuk prekin Rusinë por francezët

Evropë

Marine Le Pen: Sanksionet e vendosura nga BE nuk prekin Rusinë por francezët

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 11:32
Marine Le Pen dhe Putin

Sanksionet e vendosura nga Bashkimi Europian nuk prekin Rusinë, por ndëshkojnë francezët, tha të martën kryetarja e Ligës Kombëtare të ekstremit të djathtë në Asamblenë Kombëtare të Francës, Marine Le Pen.

“Sanksionet nuk funksionojnë, për më tepër janë kundërproduktive. Realiteti është se si rezultat i këtyre sanksioneve, të ardhurat e Rusisë nga eksporti i naftës u rritën me 40 miliardë euro”, tha Le Pen.

“Për më tepër, këto sanksione po ndëshkojnë francezët, të cilët po përballen me një dimër të vështirë tani dhe ndoshta edhe më të vështirë në vitin 2023”, tha ajo.

Le Pen theksoi se “përgjegjësia për këtë është e atyre që kanë marrë vendimet përkatëse”.

“Unë mendoj se masa të tilla janë të gabuara, kanë qenë vendime të pamenduara mirë ”, theksoi ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat