Aksident tragjik/ Minibusi përplaset me kamionin, 16 të vdekur dhe disa të plagosur

Evropë

Aksident tragjik/ Minibusi përplaset me kamionin, 16 të vdekur dhe disa të plagosur

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 15:01
Donetsk

Një aksident tragjik ka ndodhur në Donetsk, në lindje të Ukrainës.

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën, ndërsa disa të tjerë kanë mbetur të plagosur.

The Guardian shkruan se në aksident janë përfshirë një minibus dhe një kamion. Ndërkohë pasagjerë ishin edhe ushtarë.

Mediat ruse kanë shkruan për aksidentin: “Në autostradën Shakhtersk-Torez, një kamion që transportonte personel ushtarak u përplas me një minibus. 16 persona vdiqën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat