Trondit ish-zyrtari rus: Rusia të përfitojë nga kriza e tërmetit në Turqi dhe të aneksojë disa nga territoret e saj

Evropë

Trondit ish-zyrtari rus: Rusia të përfitojë nga kriza e tërmetit në Turqi dhe të aneksojë disa nga territoret e saj

Më: 18 mars 2023 Në ora: 14:54
Semyon Bagdasarov

Ish-politikani rus Semyon Bagdasarov, ka deklaruar se Rusia duhet të përfitojë nga kriza në Turqi e shkaktuar nga tërmeti i fundit dhe të aneksojë disa nga territoret e saj. 

“Rusët duhet të vendosin forca të caktuara në Turqi", tha Bagdasarov dhe t’i kthejë Rusisë Kostandinopojën (tani të njohur si Stamboll), duke shtuar se qyteti historikisht na përket neve.

"Le të përfitojmë nga kjo, ata kanë krizë.

Falë Zotit ata kanë një krizë. Kriza duhet të përfundojë me shembjen e Turqisë dhe aneksimin e këtyre territoreve për ne", tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat