Ngjarja që shokoi Gjermaninë: 13-vjeçarja torturohet nga disa vajza, ia shkundin hirin e cigares dhe ia djegin flokët

Evropë

Ngjarja që shokoi Gjermaninë: 13-vjeçarja torturohet nga disa vajza, ia shkundin hirin e cigares dhe ia djegin flokët

Më: 24 mars 2023 Në ora: 07:34
Pamje nga torturimi

Dhjetë ditë më parë, një vajzë Luiza (12) u vra në Gjermani, dhe tani vendi është tronditur nga një krim i ri i tmerrshëm i dhunës së bashkëmoshatarëve.

Përkatësisht, në qytetin e Schleswig-Holstein, një grup vajzash të moshës 14 deri në 17 vjeç dyshohet se kanë torturuar një vajzë 13-vjeçare për orë të tëra dhe kanë filmuar gjithçka me telefon.

Dhjetëra vajza i derdhën lëng në kokë viktimës, ia shkundnin hirin e cigares dhe i vunë flakën flokëve, ndërsa vajza përpiqej të ngrihej, e njëra prej tyre filloi t’i bërtiste: “Ulu dhe më lut! Unë nuk do të të lërë të shkosh kaq lehtë”.

Ky rast tërhoqi shumë vëmendjen e opinionit, sidomos sepse, ashtu si në rastin e Luizës së vrarë, vajza e torturuar njihte personat që e keqtrajtonin.

Mediat gjermane raportojnë se kjo nuk është hera e parë që vajza 13-vjeçe kishte pësuar sulme dhe dhunë të përmasave të tilla, pasi ajo vazhdimisht kishte patur problem me një grup të bashkëmoshatareve që e keqtrajtonin siç mund të shihet në videon e publikuar më poshtë.

">https://m.facebook.com/al.brein/videos/227539633110447/

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat