Zelensky vlerëson arritjet në Donetsk

Evropë

Zelensky vlerëson arritjet në Donetsk

Më: 9 qershor 2023 Në ora: 08:49
Volodymyr zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka lavdëruar forcat e armatosura të shtetit të tij për arritjet në luftimet e rënda në rajonin lindor të Donetskut.

Në përditësimin e tij të rregullt mbi luftën, Zelensky tha se kishte “beteja shumë të vështira” në vazhdim, megjithëse ai nuk dha asnjë detaj për ndonjë sukses luftarak.

“Por ka një rezultat dhe unë jam mirënjohës për të gjithë ata që e siguruan këtë rezultat! Bakhmut – bravo. Hap pas hapi. Falënderoj secilin nga luftëtarët tanë”, shtoi ai.

Udhëheqësi i Ukrainës po fliste në një tren pas një vizite në rajonin e përmbytur Kherson, të shkatërruar nga përmbytjet që pasuan shembjen e digës Kakhovka në fillim të kësaj jave./KK

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat