Lëkundje në Turqi/ Goditet sërish zona që u prek nga tërmeti i madh i marsit

Evropë

Lëkundje në Turqi/ Goditet sërish zona që u prek nga tërmeti i madh i marsit

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 11:36
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë është rregjistruar në rrethin Yuksun të Kahramanmaras në orën 11:22.

Sipas informacionit në faqen e internetit të Presidencës për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej rreth 8.48 kilometra.

Theksojmë që kjo është zona që u godit nga tërmeti i madh i marsit.

Ndërkohë, nuk raportohet ende për dëme njërëzore apo materiale

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat