Greqi/ Rrëzohet avioni pak minuta pas ngritjes, humb jetën piloti 37-vjeçar

Evropë

Greqi/ Rrëzohet avioni pak minuta pas ngritjes, humb jetën piloti 37-vjeçar

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 16:20
Foto nga vendi i ngjarjes

Një avion me një motor është rrëzuar vetëm pak minuta pasi është ngritur, mesditën e së shtunës në Aeroklub të Tebës, Greqi.

Si pasojë e këtij aksidenti humbi jetën piloti 37-vjeçar, i martua dhe babai i një foshnje 7-8 muajshe.

Sipas informacioneve të mediave greke, avioni kishte në plan të bënte një fluturim për në Volos, por pësoi një problem, pak pas ngritjes.

37-vjeçari që humbi jetën ishte një pilot me përvojë. Në vendin e ngjarjes menjëherë pas ngjarjes shkuan forcat zjarrfikëse.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat