Spanjë: Shkon në 13 numri i të vdekurve në zjarrin që shpërtheu në klubin e natës

Evropë

Spanjë: Shkon në 13 numri i të vdekurve në zjarrin që shpërtheu në klubin e natës

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 14:53
Foto ilustrim

Ka arritur në 13 numri i të vdekurve nga zjarri që shpërtheu në një klub nate në Murcia të Spanjës.

Shërbimet e urgjencës janë ende në vendngjarje në kërkim të viktimave të tjera. “Viktimat e reja nuk mund të përjashtohen”, thanë shërbimet në faqen e tyre të internetit, raporton CNN.

Shkaku i zjarrit ende nuk dihet.

Të lënduarit janë dy gra, 22 dhe 25 vjeç, dhe dy burra, 41 dhe 45 vjeç, të cilët u dërguan të gjithë në spital për shkak të thithjes së tymit, thuhet në uebsajtin e shërbimeve të urgjencës në Murcia.

“I shqetësuar dhe i tronditur nga lajmet që vijnë nga atje. Shërbimet e urgjencës vazhdojnë punën”, shkroi presidenti i rajonit të Murcia, Fernando Lopez Miras, në Twitter.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat