Hollande: Franca dhe Gjermania ta drejtojnë BE-në - Bota Sot
Hollande: Franca dhe Gjermania ta drejtojnë BE-në

Evropë

E martë, 23 tetor 2018

Hollande: Franca dhe Gjermania ta drejtojnë BE-në

Më: 30 mars 2017 Në ora: 19:50
Presidenti francez, Francois Hollande

Presidenti francez, Francois Hollande, pas takimit që pati sot me homologun e tij gjerman, Frank Walter Steinmeier, tha se dy vendet e tyre duhet ta drejtojnë Bashkimin Evropian pasi Mbretëria e Bashkuar ka filluar procesin e shkëputje nga BE-ja.

Dje Britania e Madhe ka paraqitur kërkesën për fillimin e procesit të shkëputjes së vendit të tyre nga Bashkimi Evropian.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test