BE dënon Kinën me doganë të re anti-damping - Bota Sot
BE dënon Kinën me doganë të re anti-damping

Evropë

BE dënon Kinën me doganë të re anti-damping

Më: 9 qershor 2017 Në ora: 16:28
Ilustrim

Bashkimi Evropian ka vendosur të premten masa të reja doganore anti-damping në prodhimet e çelikut nga Kina, duke forcuar kampanjën e vet me qëllim të mbrojtjes së prodhuesve të çelikut në Evropë.

Komisioni Evropian sot vendosi doganë prej 35,9 për qind ndaj çelikut kinez, prodhimeve të çelikut nën presion dhe prodhimin e gypave, transmeton agjencia France press.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test