Krimineli i luftës, Ratko Mlladiq përdhunohet në burg nga pesë të burgosur - Bota Sot
Krimineli i luftës, Ratko Mlladiq përdhunohet në burg nga pesë të burgosur

Evropë

Krimineli i luftës, Ratko Mlladiq përdhunohet në burg nga pesë të burgosur

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 17:38
Ratko Mlladiq

Një shtetas holandez nga Sarajeva, i cili punon si roje burgu, ka konfirmuar se krimineli i luftës Ratko Mlladiq u përdhunua nga pesë të burgosur të njësisë së paraburgimit të Tribunalit të Hagës, shkruan Sarajevo365.

Roja tha: “Ata prisnin që errësira të binte dhe pastaj e përdhunuan për orë të tëra, pesë prej tyre, kjo është gjithçka që mund të zbuloj”.

Sipas këtij portali, incidenti ndodhi të enjten rreth mesnatës në kohën tonë, dhe aktualisht krimineli i luftës është në kujdes intensiv në një spital të Hagës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...