Serbia shpall gjendje të jashtëzakonshme, ja çka po ndodh atje - Bota Sot
Serbia shpall gjendje të jashtëzakonshme, ja çka po ndodh atje

Evropë

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Serbia shpall gjendje të jashtëzakonshme, ja çka po ndodh atje

Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 16:56
ilustrim

Autoritetet serbe kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në jug të Serbisë, për shkak të vërshimeve të mëdha që kanë goditur këtë pjesë të këtij vendi.

Shtabi për emergjenca njoftoi se të reshurat e mëdha të shiut kanë krijuar probleme në infrastrukturën rrugore dhe popullsia ka mbetur pa ujë të pijes për shkak të ndërprerjes së punës së fabrikës për përpunimin e ujit.

Ndërkohë ka nisur furnizimi i popullatës me ujët ë pijes nga cisternat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test