As sot nuk ka marrëveshje Brexit - Bota Sot
As sot nuk ka marrëveshje Brexit

Evropë

E hënë, 22 tetor 2018

As sot nuk ka marrëveshje Brexit

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 18:51
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Junker

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Junker tha sot se ende nuk ka marrëveshje mbi çështjet kyçe të daljes së Britanisë nga BE-ja, ndërsa njoftoi se negociatat dhe konsultimet do të rifillojnë këtë javë.

Junker, në një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministren britanike, Theresa May tha se marrëveshja për çështjet kyçe ishte e paarritshme, pavarësisht progresit të bërë deri më tani në negociata.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test