Arrestohet një mysliman nga Bosnja, përgatiste sulm për Krishtlindje - Bota Sot
Arrestohet një mysliman nga Bosnja, përgatiste sulm për Krishtlindje

Evropë

E martë, 20 nëntor 2018

Arrestohet një mysliman nga Bosnja, përgatiste sulm për Krishtlindje

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 16:25
Grac

Një 25-vjeçar nga Bosnja dhe Hercegovina u arrestua në Grac, i dyshuar për planifikimin e një sulmi për Krishtlindjeve në qytetin austriak, njoftoi sot policia lokale.

Është raportuar se burri, identiteti i të cilit nuk u zbulua, autoritetet e  identifikuan si një mysliman, i cili u arrestua në një strehë, ku njerëzit e panë atë duke studiuar pamje të videove të sulmeve të vitit të kaluar në Nicë dhe Berlin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test