Putin-Erdogan: Shqetësim serioz mbi vendimin për Jerusalemin - Bota Sot
Putin-Erdogan: Shqetësim serioz mbi vendimin për Jerusalemin

Evropë

E enjte, 15 nëntor 2018

Putin-Erdogan: Shqetësim serioz mbi vendimin për Jerusalemin

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 20:09
Ilustrim

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Recep Tayyip Erdogan përmes një bisede telefonike sot shprehën shqetësim serioz rreth vendimit të SHBA-së për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, njoftoi Kremlini.

Të dy udhëheqësit ranë dakord se nuk mund të lejohet përshkallëzimi i mëtejshëm i tensioneve në Lindjen e Mesme, thuhet në deklaratë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test