PE refuzon ndalimin e qebapit - Bota Sot
PE refuzon ndalimin e qebapit

Evropë

E diel, 21 tetor 2018

PE refuzon ndalimin e qebapit

Më: 13 dhjetor 2017 Në ora: 18:19
Ilustrim

Parlamenti Evropian sot nuk votoi pro ndalimit të qebapëve, pasi ankesa për përdorimin e fosfatit në qebap nuk mori shumicën e nevojshme, që do të thotë se në BE edhe më tej do të shitet qebapi ashtu sikurse është bërë deri më tash.

Për miratimin e vendimit për ndalimin e shtimit të fosfatit në qebap, munguan tri vota, thuhet në llogarinë Twitter të Komitetit të Parlamentit Evropian për Mjedisin, Shëndetin Publik dhe Sigurinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test