Zvicër: Era e fuqishme nxjerr trenin nga binarët - Bota Sot
Zvicër: Era e fuqishme nxjerr trenin nga binarët

Evropë

E martë, 16 tetor 2018

Zvicër: Era e fuqishme nxjerr trenin nga binarët

Më: 3 janar 2018 Në ora: 18:17
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një erë e fuqishme ka nxjerrë një tren nga binarët e hekurudhës në Zvicër dhe me këtë rast lëndime kanë marrë tetë persona, njoftojnë sot mediat zvicerane.

Vendi u godit nga një stuhi e rëndë dimërore Burglind, e cila ka thyer pemët dhe disa prej tyre ranë në linjat energjetike, gjë që çoi në shkurtime të energjisë në shumë familje, transmeton Reuters.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test